Právě se nacházíte:

Debata o turistice

První setkání iniciativních obyvatel města nad problémy turistiky proběhne ve středu 22. 2. od 17.00 ve VIP salónku gotického hradu v Litoměřicích.

Představou pořadatelů je vytvořit volně složený tým lidí, kteří se dlouhodobě zajímají o turistiku a chtějí se podílet na jejím rozvoji také v Litoměřicích. Cílem je nashromáždit nápady a pokusit se zapojit nadšence do práce ve městě, aby se podařilo do města nalákat turisty.

„Vycházíme z toho, že každý má nějakou představu o tom, jak by mělo město vycházet turistům vstříc. Tyto představy chceme dát dohromady a pokusit se je společnými silami realizovat. Podobná setkání by probíhala minimálně jednou za dva měsíce a vždy by se shrnulo, co se povedlo, co je ještě potřeba udělat a jak některé projekty pokračují,“ přiblížila Petra Dostalová z občanského sdružení ProLUKA, které je pořadatelem setkání. Občanské sdružení plánuje mimo jiné vybudovat na Mostné hoře naučnou stezku.

S aktivními cyklisty by se měla skupina pokusit také navrhnout trasu pro cestu od Labe do centra města. Diskutovat se bude o připravované mapě pro turisty s vyznačenými tématickými trasami. „Prostě a jednoduše nechceme vše nechávat na městě, ale chceme zkusit posbírat nápady. Ty pokud možno realizovat s pomocí nadšenců a případně městskými organizacemi. Každý má zkušenosti z různých oborů a dohromady se dá mnoho věcí realizovat i bez aktivnější pomoci města,“ vysvětluje Dostalová.

www.litomericky.denik.cz