Do 90 dnů z holobytu luxusní bydlení nejen k pronájmu a za pevně danou cenu

Koupit byt, který nutně potřebuje celkovou rekonstrukci a za 90 dnů v něm buď bydlet, nebo předávat klíče novému nájemníkovi - to je hlavní myšlenka nového programu Bleskových rekonstrukcí, které na český trh přináší Bezrealitky a interiérový startup Room Story. Majitelé, kteří koupili starší byt na investici, mají šanci naskočit na vlnu poptávky po dlouhodobém i krátkodobém nájemním bydlení a vyhnout se starostem, které jsou s rekonstrukcí běžně spojené. A o starost méně budou mít s plánováním rozpočtu také domácnosti, kteří chtějí využít nižší ceny domů a bytů pro nákup vlastního bydlení a potřebují dodržet jasný cenový strop.

Hlavní myšlenka služby „Blesková rekonstrukce“ je jednoduchá. Za předem stanovenou cenu, vypočítanou na základě plochy bytu, garantuje, že do tří měsíců bude byt nejen zrekonstruován, ale také plně vybaven – tedy určený k okamžitému bydlení nebo pronájmu. Součástí rekonstrukce je například pokládka nové podlahové krytiny, vymalování zdí, rekonstrukce rozvodů elektřiny a vody, nové obklady, ale také bytový textil nebo dekorace. Práce na rekonstrukci budou navíc zahájeny v podstatě okamžitě. 

Bezrealitky službu nabízí ve spolupráci s architekty a designéry z interiérového start-upu Room Story. Ti v rámci bleskových rekonstrukcí připravili tři základní designové směry, které se liší nejen estetikou, ale i cenou. Asi nejobvyklejší 65metrový byt 2+1 ve skandinávském nebo industriálním stylu tak přijde na 789 tisíc korun, v moderním stylu pak mírně nad milion.  

Bleskové rekonstrukce bodují především jasnou ekonomikou 

Podle Hendrika Meyera budou Bleskové rekonstrukce na trhu cílit především na drobné investory, kteří koupili nebo budou kupovat byty pro následný pronájem. Anebo na majitele, pro které bylo stále na hraně, jestli svůj starší byt rekonstruovat a pronajímat za víc či nikoli. Jasně stanovená cena i termín předání jim totiž umožní zcela transparentně vypočítat návratnost celé akce. 

„Běžné rekonstrukce se v současnosti nepřiměřeně prodražují – z našeho průzkumu v průměru až o třetinu proti první nabídkové ceně, navíc v průběhu rekonstrukce, kdy už majitel nemá šanci řešit to jinak. A stejně tak se prodlužují termíny předání. Nejsou lidé, firmy mají často problém s jejich distribucí po stavbách, nezvládají dostatečně objednávat stavební materiál. To všechno je pro nové majitele bytů, kteří je potřebují co nejrychleji dát do nabídky, pochopitelně frustrující,“ zmiňuje za Bezrealitky Hendrik Meyer. 

Bezrealitky a Room Story jdou však jinou cestou – výrazným způsobem sice omezily výběr materiálů a doplňků, jenže právě to jim umožnuje objednávat je ve větším množství. A tím i za nižší cenu. Materiály jsou navíc volené tak, aby byly nadčasové a zvládly zátěžové využívání nemovitosti. 

„Materiály, nábytek, doplňky. Vše volíme tak, aby byly věci nejen krásné, ale i funkční a odolné. Prvky, se kterými pracujeme, jsou prověřené ve stovkách bytů. Nejdeme samozřejmě po ceně, takže se nejedná o nejlevnější produkty. Rozhodně vás nezruinují a ve výsledku stojí méně než ty, které je třeba za pět až deset let opět vyměnit,“ vysvětluje Alžběta Mrázová, spoluzakladatelka start-upu Room Story, který s Bezrealitky spolupracoval již na úspěšném projektu takzvaného mikrodevelopmentu.  

Praha bude nově potřebovat 1000 nájemních bytů měsíčně 

Podle Hendrika Meyera tímto způsobem chtějí Bezrealitky přispět k transformaci českého trhu s bydlením. Ten se bude v následujících letech stále více přiklánět k nájmům. Například v Praze by totiž mohl v příštích letech o třetinu stoupnout počet lidí, kteří bydlí v nájmech – z dnešních cca 35 % na více než 45 %. Bytů, které by k nájmům mohly sloužit, je dostatek. Jen často zůstávají prázdné anebo jsou v tak špatném stavu, že vyžadují právě celkovou rekonstrukci. 

„Na jedné straně poroste poptávka, kvůli které se průměrné ceny nájmů v Praze a Brně budou zvyšovat. Na druhé straně zde budou majitelé, kteří díky tomu začnou po letech uvažovat o pronájmu svého domu nebo bytu, protože to pro ně konečně bude rentabilní. A kolem této nabídky a poptávky se postupně začne budovat systém služeb, jako jsou například naše Bleskové rekonstrukce,“ dodává Hendrik Meyer. 

Podle sčítání bydlí v Praze asi 530 tisíc domácností, z toho 185 tisíc v nájmech. Jejich počet by se do konce desetiletí mohl zvýšit o desítky tisíc. Reálné hodnoty však budou pravděpodobně ještě výrazně vyšší, protože statistiky nezahrnují například vysokoškolské studenty, čerstvě přestěhované, zároveň predikce nezohledňuje tempo urbanizace a nárůst jednočlenných domácností. Aby Praha pokryla nájemní poptávku, měla by v ideálním případě měsíčně nabídnout necelou tisícovku nových nájemních bytů. Toho nedokáže dosáhnout novou výstavbou, takzvanou „reaktivací“ nevyužívaných bytů však ano. 

Jak probíhá proces Bleskové rekonstrukce: 

- Klient vyplní kontaktní formulář na webu Bezrealitky 
- Profesionálové z Room Story klienta kontaktují a dojednají s ním detaily rekonstrukce 
- Klient si do tří měsíců převezme zrekonstruovaný byt  

Přednosti Bleskové rekonstrukce: 

- Nezávazná konzultace zdarma 
- Garantovaný termín dokončení rekonstrukce 
- Předem stanovená fixní cena 
- Výběr ze tří nadčasových designů – úspora za práci bytového architekta 
- Celý projekt řídí poskytovatel služby – klient jen zaplatí a převezme si hotový byt 

Více informací zde: https://www.bezrealitky.cz/centrum-sluzeb/bleskova-rekonstrukce