Dobrovolní hasiči v H. Králové získali dva nové vozy

Dobrovolní hasiči v Hradci Králové mohou od dnešního dne používat dva nové dodávkové vozy za zhruba 1,5 milionu korun. Jejich pořízení bylo součástí postupné obnovy požární techniky, která by do roku 2018 měla stát zhruba 20 milionů korun. ČTK to řekl velitel dobrovolných hasičů v Hradci Králové Jiří Kubec.  

"Vozy, které jsme získali, nahradí čtyřicet let staré Avie, které jsme často museli pracně opravovat. Auta budeme využívat především na technické zásahy, jakými byla například vloni větrná smršť, která postihla Hradecko," řekl Kubec. Vozy budou využívat jednotky Třebeš a Malšova Lhota.
 
Na území Hradce Králové působí šest jednotek dobrovolných hasičů, které jsou schopné nasadit až 150 záchranářů. Například vloni zasahovali u 332 událostí. "Počet loňských zásahů výrazně navýšila větrná smršť, v předchozích letech jsme vyjížděli k zhruba dvěma stovkám událostí ročně," řekl Kubec.
 
Do roku 2008 hradecká radnice investovala především do opravy hasičských zbrojnic, které byly zchátralé. "V roce 2008 vznikla koncepce obnovy požární techniky na území Hradce Králové, která plánuje pořízení nových strojů," řekl Kubec. Hasiči v rámci koncepce již předloni získali novou cisternu, další by měli získat ještě letos. Ceny cisteren se podle Kubce pohybují v řádech milionů korun, záleží na jejich výbavě.
 
zdroj: ČTK