Hasiči v hradeckém kraji kvůli bouři vyjížděli k desítkám zásahů

Kvůli bouřce, která se v neděli večer přehnala přes Královéhradecký kraj, hasiči vyjížděli zhruba ke čtyřem desítkám zásahů. Především šlo o odstraňování stromů spadlých na silnice či do drátů elektrického vedení. V souvislosti s bouřkou nebyl nikdo zraněn. ČTK to dnes řekl Ondřej Sezima z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

"Bouřka zasáhla především Hradec Králové a okolí, Náchodsko a Rychnovsko, v drtivé většině jsme vyjížděli k odstraňování spadlých stromů a větví," řekl Sezima. Hasiči například ve 22:18 vyjížděli do Hejtmánkovic na Náchodsku, kde napadané větve zahradily koryto potoka, který se vylil do části rodinného domu. V Jasenné na Náchodsku se padající strom opřel o část rodinného domu. Podle Sezimy však žádné velké škody v souvislosti s noční bouřkou v hradeckém kraji hasiči neevidují.
 
Mluvčí královéhradecké radnice Magdaléna Vlčková dnes ČTK informovala, že lesníci v městských lesích evidují přes 500 metrů krychlových popadaného dřeva. Spadané větve a jehličí leží také na povrchu asfaltových cest Hradečnice a Písečnice, které využívají cyklisté a bruslaři. "Pokud se sem návštěvníci vydají, musejí počítat s obezřetností. V následujících hodinách a dnech budeme prořezávat poničené stromy. Nejpozději ve středu večer by cesty měly být vyčištěné a uklizené," uvedl ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.
 
Několik stromů spadlo přímo v Hradci Králové, poryvům větru neodolal například topol nedaleko stadionu v Malšovicích. "Na mnoha místech spadl strom do trolejového vedení, například na Brněnské či v ulici Ignáta Hermanna. Pomáhali jsme řídit dopravu a rovněž jsme obratem viditelně označili lokality se zvýšenými riziky," uvedl Jan Mrázek z hradecké městské policie.
 
Dnes ráno bylo v hradeckém kraji jasno až polojasno, místy byly mlhy. Podle meteorologů by se dnes přeháňky nebo bouřky mohly objevit ojediněle v horských oblastech. Nejvyšší denní teploty vystoupají až na 31 stupňů Celsia.
 
zdroj: ČTK