Hotely v Krkonoších jsou na Silvestra již ze dvou třetin plné

Hotely a penziony v Krkonoších jsou na letošní silvestrovský týden zhruba ze dvou třetin vyprodané. Hoteliéři předpokládají, že nejatraktivnější termín na horách bude i letos zcela zaplněný. Menší je zatím poptávka po vánočním týdnu, kde se aktuální obsazenost pohybuje přibližně kolem jedné třetiny. Některé hotely však mají i Vánoce prodané podobně jako silvestrovský týden. Ceny ubytování se proti loňskému roku nezměnily, zjistila ČTK v informačních centrech a krkonošských hotelech. 

"Zájem o ubytování na konci roku je ve Špindlerově Mlýně stejný jako v minulých letech touto dobou. Silvestr jako špička sezony bude zcela jistě opět vyprodaný," řekl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura. Odhadl, že Silvestr je v největším krkonošském středisku nyní vyprodaný z asi 70 procent a vánoční týden asi z jedné třetiny. Pokud by někdo chtěl čekat na nabídku "last moment", bude mít podle Jandury jen omezený výběr z "ultralevného nebo ultradrahého ubytování". 
    
U silvestrovských pobytů, které jsou z celé sezony nejdražší, je podle Jandury možné ubytování ve Špindlerově Mlýně pořídit od 750 korun na noc, tedy jako loni. Vánoční pobyty začínají na 450 korunách za noc se snídaní. Vícehvězdičkové hotely mají ceny i násobně vyšší. Například špindlerovský čtyřhvězdičkový hotel Harmony nabízí dvoulůžkový pokoj do 26. prosince za 3600 korun za noc, v týdnu od 26. prosince do 2. ledna má cenu 7000 korun za noc. Hlouběji do kapsy však sáhnou na konci roku ve Špindlerově Mlýně lyžaři. Skiareál od 20. prosince do 5. ledna nově zavádí "supersezonu", kdy jednodenní skipas vyjde dospělého na 850 korun. Loni byla cena 700 korun. 
    
Ubytovatelé nyní na konec roku nabízejí zejména vícedenní pobyty na pět až sedm dní. "Zájem o kratší pobyty by byl, ale nabídka není. Ubytovatelé se snaží naplnit alespoň pětidenní turnusy. Kratší pobyty asi budou až na poslední chvíli," řekla ČTK Eva Lorencová z infocentra Turista v Peci pod Sněžkou. Vánoce jsou podle ní nyní vyprodané asi z jedné třetiny. "Zájemci o Vánoce se většinou rozhodují na poslední chvíli podle sněhových podmínek," řekla. Silvestr je podle ní zatím naplněný asi ze dvou třetin. Ceny pobytů i lyžování jsou v Peci stejné jako loni. Denní skipas pro dospělého bude opět za 620 korun. 
    
Největší pecký hotel Horizont je nyní na Vánoce vyprodaný ze 70 procent a na Silvestra z 80 procent. "Poptávka je proti loňskému roku mírně vyšší, ostatně jako na celou zimní sezonu," řekla Petra Ponikelská z marketingu Horizontu. Tradičně nejsilnější klientelou hotelu jsou Němci, za nimi jsou Češi. Zájem je podle Ponikelské o zvýhodnění balíčky, které zahrnují vedle ubytování i další služby a zábavu. Například šestidenní balíček Silvestr v Peci vyjde dospělého ve dvoulůžkovém pokoji na 13.950 korun. 
    
Termín zahájení provozu lanovek a vleků bude podle vlekařů záležet na počasí. Minulá lyžařská sezona začala v Krkonoších 6. prosince, předloni se zahájilo 26. listopadu. 
 
zdroj: ČTK