Hradec Králové na zimní údržbě ušetřil devět milionů korun

Město Hradec Králové díky letošní mimořádně teplé zimě ušetřilo na zimní údržbě komunikací zhruba devět milionů korun, tedy zhruba dvě třetiny předpokládaných nákladů. Zatímco průměrné náklady na zimní údržbu stotisícového města činí kolem 13 milionů korun, uplynulá údržba od listopadu do konce února městskou pokladnu přišla na 4,4 milionu. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Magdaléna Vlčková. 

Uspořené peníze dá radnice na opravy chodníků a cest, s nimž se v letošním plánu oprav nepočítalo. Technické služby tak již opravily chodníky v Třebechovické ulici a u mateřských škol v Brandlově a Albertově ulici. Pracovníky technické služby už v zimě přeřadily ze zimní údržby na jiné práce, například na údržbu zeleně nebo na čištění ulic. 
    
Ve skladech Hradeckým také zbyla většina nakoupené soli a písku. Město je použije příští zimu. "Například za leden a únor loňského roku jsme spotřebovali 734 tun posypové soli a 471 tun písku. Letošní leden a únor bylo odčerpáno pouze 113 tun soli a 124 tun písku," uvedl Tomáš Pospíšil z technických služeb. 
    
Zatím největší náklady na zimní údržbu mělo krajské město v zimě 2009/2010, kdy kvůli lednovým přívalům sněhu ve městě platil kalamitní stav. I s nákupem potřebné techniky se tehdy náklady zimní údržby dostaly zhruba na 20 milionů korun. 
 
zdroj: ČTK