Hradecký kraj zaplatí za návštěvu prezidenta Zemana do 300.000 Kč

Královéhradecký kraj zaplatí za třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana v regionu podle odhadů do 300.000 korun. Novinářům to dnes řekl hejtman Lubomír Franc. Zeman v hradeckém kraji bude od 15. do 17. dubna, kromě Hradce Králové navštíví Holovousy, Jičín, Náchod a Broumov.

 "My platíme ubytování pana prezidenta a jeho nejužšího doprovodu a všechna společenská setkání, obědy a večeře, které jsou v režii kraje," řekl Franc. Přípravy na prezidentskou návštěvu kraje běží podle France naplno, kraj při přípravě nezaregistroval žádné problémy. Dnes ráno na nádvoří hradeckého hejtmanství dorazili policisté a členové prezidentské ochranky a prošli prostory, které by měl prezident navštívit. 
    
Obce a města, která prezident navštíví, podle France připravují zázemí pro setkání prezidenta s občany. Původně měl prezident Zeman do kraje přijet s manželkou, podle France byla její účast na návštěvě před dvěma týdny zrušena. 
    
Zeman při své návštěvě bude například diskutovat se studenty Univerzity Hradec Králové, navštíví královéhradeckého výrobce pian Petrof či textilku Veba v Broumově. Poslední den zamíří také do kláštera v Broumově. Po krajích jezdí Zeman už od září, začal ve Zlínském kraji. Po parlamentních volbách ale ze zdravotních důvodů návštěvy krajů přerušil. Kritici mu vyčítali, že jeho cesty po krajích byly propagací Strany práv občanů - zemanovců. Do regionů se uzdravený Zeman znovu vydal v lednu, například v březnu navštívil Olomoucký kraj. 
 
zdroj: ČTK