Lyžařské areály v hradeckém kraji hlásí až 80 centimetrů sněhu

Zimní střediska v Královéhradeckém kraji nabízejí lyžařům dobré sněhové podmínky, na sjezdových tratích leží až 80 centimetrů především umělého sněhu. Vlekaři využili mrazivé noční počasí v posledních dnech k výrobě technického sněhu. 

"Na sjezdových tratích je mezi 30 až 40 centimetry technického sněhu. V provozu jsou všechna přepravní zařízení, kromě vleku Hřiště ve Svatém Petru. Sjezdovka Hřiště je už částečně sjízdná," řekl dnes ČTK Jiří Kolín ze skiareálu Špindlerův Mlýn. Vlekaři jsou se zájmem lyžařů spokojeni. "Čekací doba ve frontách je ve špičkách maximálně deset minut," řekl Kolín. 
    
Dobré sněhové podmínky slibují lyžařům také areály SkiResortu Černá hora - Pec. Například na Černé hoře je otevřeno 11 kilometrů sjezdových tratí, na kterých leží 40 až 60 centimetrů sněhu. Lyžaři mají také možnost přejet z Černé hory za pomoci roleb do Pece pod Sněžkou, vlekaři pouze upozorňují na omezené sněhové podmínky u Husovy boudy. 
    
Například na sjezdových tratích skiareálu Říčky v Orlických horách je až 80 centimetrů sněhu. Teploty se drží kolem tří stupňů Celsia pod nulou, takže vlekaři očekávají dobré podmínky pro lyžování, uvedli dnes ráno na svém webu. 
    
Na hřebenech Krkonoš leží 24 centimetrů sněhu, který je místy zmrzlý. Dnes ráno bylo v nejvyšších partiích hor šest stupňů Celsia pod nulou. V lavinových katastrech platí první, tedy nejnižší, stupeň lavinového nebezpečí. V noci mrzlo také na hřebenech Orlických hor, kde je pět až 15 centimetrů sněhu. 
 
zdroj: ČTK