Města v hradeckém kraji postupně rozšiřují kamerové systémy

Města v Královéhradeckém kraji postupně rozšiřují a zlepšují kamerové systémy, které pomáhají kontrolovat bezpečnost v ulicích. Například v Hradci Králové začnou brzy sloužit dvě nové kamery, nově budou kamery fungovat například v Opočně, zjistila od zástupců městské policie a radnic ČTK. 

Například Městská policie v Hradci Králové využívá kamerový systém od roku 1999 a průběžně ho rozšiřuje a modernizuje. "Do konce srpna začne sloužit kamerový bod u Základní školy Kukleny a kamera umístěná na zadní straně budovy Galerie moderního umění, která bude sledovat dění v ulicích starého města," řekl ředitel hradeckých strážníků Miroslav Hloušek. Strážníci také chtějí umístit několik kamer do nedávno dokončeného sportovního areálu Bavlna. 
    
Podle Hlouška ročně město investuje do kamerového systému stovky tisíc korun. Strážníci by uvítali dokončení metropolitní optické sítě, která by zjednodušila přenos dat z kamer. "V budoucnu bychom také uvítali zlepšení vyhodnocovacího a monitorovacího pracoviště, které již začíná být zastaralé," řekl Hloušek. Kamery jsou v Hradci Králové na většině náměstí a hlavních třídách. 
    
Například v Opočně během léta nechala radnice v centru rozmístit 12 kamer, systém by měl být spuštěný na podzim. "Záznamy bude moci využívat v tuto chvíli pouze Policie ČR, s níž uzavřeme potřebnou smlouvu," uvedl v Rychnovském deníku starosta Štepán Jelínek. Kamerový systém město stál 650.000 korun. 
    
Vloni získal kamerový systém také Nový Bydžov na Královéhradecku, ve městě jsou rozmístěné dvě desítky kamer. Radnice vybudování systému zdůvodnila snahou o snížení kriminality na veřejných prostranstvích a o zvýšení pocitu bezpečí obyvatel Bydžova. Město za systém zaplatilo zhruba tři miliony korun, část peněz získal ze státní dotace. 
 
zdroj: ČTK