Nový úsek dálnice D8 se dnes otevře řidičům

O necelých pět měsíců se nakonec zpozdilo otevření nového úseku dálnice D8 z Lovosic směrem do Českého středohoří k obci Bílinka. První řidiči se po něm svezou dnes po 11:30. Úsek dlouhý 3,7 kilometru má ulehčit hlavně dopravě v Lovosicích.

Z prvního termínu otevření vloni v prosinci na poslední chvíli sešlo kvůli chybám ve stavební dokumentaci. Na samém konci stavby úseku stoupajícího z Lovosic do Českého středohoří se ukázalo, že Ředitelství silnic a dálnic mělo v případě velkého mostu u obce Vchynice, povolení na úplně jinou konstrukci, než jaká nakonec vznikla. Povolená byla jedna společná konstrukce pro všechny pruhy, místo toho vznikla mostovka pro každý pár pruhů. Stavba je celkově jinak zkonstruovaná, na délku je složená z více dílů a neodpovídají ani rozměry - most je o 30 centimetrů delší a o 60 centimetrů užší.

Celý úsek stál zhruba tři miliardy korun a navázat by na něj měla znovu ožívající dostavba zbylých 12,7 kilometru, které by měly spojit severní a jižní úsek dálnice na přelomu let 2014 a 2015.
 
zdroj: ČTK