O víkendu dorazily do otevřených skiareálů tisíce lidí

Prozatím se lyžuje na několika sjezdovkách na Černé hoře v Janských Lázních, Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a na Horní Malé Úpě. Ostatní provozovatelé areálů čekají na sníh či na ochlazení, aby mohli spustit zasněžování.  

„Počasí bylo o víkendu jako na houpačce, v sobotu bylo nádherně. V noci připadlo pět centimetrů sněhu, v neděli noční sněžení přešlo do deště a pršelo i během dne," řekl ČTK například Petr Hynek ze SkiResortu. SkiResort má v provozu sjezdovky na Černé hoře a v Peci pod Sněžkou. V sobotu tam přijely asi dva tisíce lidí, včera kolem 1100.

Podle Hynka vlekaři vyhlížejí ochlazení, aby mohli spustit sněžná děla. „Podle předpovědi by se mělo ochladit již dnes v noci a v pondělí a úterý bychom mohli zasněžovat," řekl Hynek. Vlekaři podle něj budou převážně dosněžovat nyní otevřené sjezdovky a na dalších tratích.

Tisíce lidí přijely o víkendu do Špindlerova Mlýna na Trutnovsku. Při sobotním zahájení sezony otevřel skiareál novou šestisedačkovou vyhřívanou lanovku a výstavu ledových soch v ledáriu umístěném u horní stanice lanovky na Pláně.

Na hřebenech Krkonoš bylo včera ráno 30 centimetrů prachového sněhu, z toho asi sedm nového. V Orlických horách byly na hřebenech dva centimetry mokrého sněhu.