Od nehod ujíždějí řidiči čím dál častěji

Řidiči čím dál častěji ujíždějí od nehod a bourají pod vlivem drog. Policie zveřejnila neradostné statistiky za letošní rok.  

„Je nepříznivým zjištěním, že počet nehod, od kterých viníci ujíždějí, stále roste. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 32 případů více, tedy o 457," sdělil Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje. Nezodpovědné řidiče neodradilo ani to, že se při těchto nehodách těžce zranili lidé.

Strmý nárůst policisté zaznamenali i u počtu nehod, při kterých řidičům byly zjištěny drogy v krvi. Letos takto bourali řidiči 26krát a následky byly závažnější než loni. „Jedna osoba při nich zemřela a dvě byly těžce zraněny," upřesnil dopravní expert Roman Budský.

Podle policie došlo letos k 2 664 nehodám, při kterých zemřelo 13 lidí, 75 jich bylo těžce zraněno a 828 lehce. Tím počet vyšetřovaných nehod stoupl o 152, usmrcených o jeden a lehce zraněných o sedmdesát. O deset kleslo množství těžce zraněných. Nejvíce nehod zavinili nepřekvapivě automobiloví řidiči, přes dva tisíce.

„Narostlo také množství srážek se zvěří. Letos se jich stalo 425, což je o téměř čtvrtinu více než loni," dodala mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková s tím, že v případě těchto nehod většinou řidiči i jejich spolucestující vyváznou pouze s lehkým zraněním.

Foto ilustrační