Podmínky pro lyžaře v hradeckém kraji zlepšil technický sníh

Podmínky pro lyžování ve velkých lyžařských areálech v Královéhradeckém kraji se díky ochlazení a technickému sněhu postupně zlepšují. Například SkiResort Černá hora - Pec spustí od pátku opět provoz na sjezdovce Protěž, v Janských Lázních i v Peci bude od pátku opět v provozu večerní lyžování, zjistila ČTK z informací provozovatelů lyžařských areálů. 

SkiResort také od pátku obnoví provoz rolby, která pomůže lyžařům dostat se z Černé hory do Pece pod Sněžkou. Upravené jsou také běžecké tratě na vrcholu Černé a Světlé hory v délce 15 kilometrů, sáňkařská cesta z vrcholu Černé hory je uzavřená. "Měl jsem ze stavu sjezdovek po té oblevě větší obavy. Na to, že je všední den, mě překvapilo, že je tady poměrně hodně lyžařů," řekl ČTK jeden z nich. 
    
Sněhová děla chrlí technický sníh také ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku. "Od včerejšího dne se podmínky pro zasněžování výrazně zlepšily, zasněžujeme zejména modrou sjezdovku a Hromovku ve Svatém Petru a na Medvědíně intenzivně zasněžujeme na červené sjezdovce, která již nabízí dobré sněhové podmínky," řekl dnes ČTK Jiří Kolín ze skiareálu. 
    
Ochlazení umožnilo zasněžování také v Říčkách v Orlických horách. "Systém zasněžování byl v provozu po celou noc a přinesl pět centimetrů nového sněhu. S výrobou technického sněhu budeme pokračovat i v průběhu dne, pokud nám to klimatické podmínky dovolí," uvedli na svém webu vlekaři v Říčkách v Orlických horách, kde je v provozu červená sjezdovka. 
    
Na hřebenech Krkonoš bylo dnes ráno šest stupňů Celsia pod nulou, v nejvyšších partiích leží 23 centimetrů zmrzlého sněhu. Horská služba upozorňuje na zledovatělý terén, v lavinových katastrech platí první, tedy nejnižší, stupeň lavinového nebezpečí. V Orlických horách připadly zhruba dva centimetry sněhu, sněhová pokrývka je však nesouvislá. 
 
zdroj: ČTK