Policie obvinila muže z Opočna z krádeže peněz z trezorů

Policisté obvinili šestadvacetiletého muže z Opočna na Rychnovsku, kterého podezírají ze série vloupání do firem v Královéhradeckém kraji. Zloděj, který se zaměřoval na trezory a pokladny, způsobil od škodu za zhruba dva miliony korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková. 

"Kromě peněz muž kradl i snadno zpeněžitelné předměty. Majitelům tak zmizely například stravenky, celoroční dálniční známky, platební karty, dobíjecí telefonní kupony či elektronika," uvedla mluvčí. Do objektů se obviněný vloupal po vypáčení vchodových dveří nebo po rozbití oken. V několika případech se mu podařilo trezory odnést. 
    
Pokud obviněný nemohl trezor odnést, prohnul u něj dveře nebo je zatloukl dovnitř, aby se dostal k penězům. "Ve dvou případech ale odešel jako poražený. U jednoho trezoru se mu podařil překonat jen jeden zámek ze tří a nedobytným pro něj zůstal i bytelný dvouplášťový trezor z Vídně," uvedla mluvčí. 
    
Policisté muže obvinili z krádeže a z poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny mu hrozí až osm let vězení. 
 
zdroj: ČTK