Právě se nacházíte:

Požár seníku

18. 8. 20:58 Tři hasičské jednotky vyjely k požáru seníku v Obci Roudníček, okres Litoměřice. Seník byl ve druhém nadzemním podlaží hospodářského stavení. V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla již požárem zasažena sedlová střecha z dřevěných trámů a krytinou z cementových tašek. 

Uskladněné seno ze seníku o velikosti 5 x 7 m museli po uhašení požáru hasiči vyházet do zahrady, aby vyhledali další možná skrytá ohniska. Přivolaný vyšetřovatel při zjišťování příčiny požáru pracoval se všemi možnými příčinami, jako jsou technické závady na elektroinstalaci, jiskry z přilehlého komína, nedbalost osob při kouření i úmyslné založení požáru.

Ve spolupráci s Policií České republiky byly postupně všechny verze prošetřeny a na základě zjištěných skutečností z výpovědí majitelů byla stanovena jako příčina požáru samovznícení sena. V prostoru seníku bylo dostatečné množství uskladněného sena, aby došlo postupně k biologickému procesu, který měl za následek samovznícení. K požáru dopomohl špatný stav střechy, přes kterou v době deštů do sena zatékalo a také teplé počasí posledních dnů. Požár byl loklizován v 21:18 a zlikvidován v 23:13.
 
Foto: Michal Horner HZS ÚK.