Sněhové podmínky ve skiareálech v hradeckém kraji se zlepšují

Sněhové podmínky v lyžařských areálech v Královéhradeckém kraji se díky umělému zasněžování stále zlepšují. Například ve skiareálu Špindlerův Mlýn v pátek uvedou do provozu černou sjezdovku ve Svatém Petru, na které se dosud lyžovalo pouze ve spodní části. ČTK to dnes řekl Jiří Kolín ze skiareálu Špindlerův Mlýn. 

"Podmínky se opět o něco vylepšily, napadlo také trochu přírodního sněhu, který se promíchává s technickým sněhem," řekl Kolín s tím, že po otevření černé sjezdovky budou v provozu všechny hlavní sjezdové tratě ve skiareálu. "Chybí ještě menší sjezdovky, také postupně dosněžujeme takzvané hřiště nad černou sjezdovkou ve Svatém Petru," dodal. 
    
Sněhová děla zlepšila sněhové podmínky i na Černé hoře v Janských Lázních. Otevřeno je 11 kilometrů sjezdovek, na kterých leží 40 až 60 centimetrů sněhu. Upraveno je 15 kilometrů běžeckých tratí, sáňkařská cesta z vrcholu Černé hory je uzavřená. Lyžaři, kteří chtějí přejet z Černé hory do Pece pod Sněžkou mohou využít pomoc roleb na trase takzvané SkiTour. Vlekaři ale upozorňují na omezené sněhové podmínky u Husovy boudy. 
    
Až 80 centimetrů technického sněhu leží na sjezdových tratích v Říčkách v Orlických horách. "Otevřeny a kvalitně upraveny jsou všechny sjezdovky, přes čtyři kilometry sjezdových tratí," uvedli vlekaři na svém webu. 
    
Na hřebenech Krkonoš leží 24 centimetrů sněhu. Horská služba dnes ráno informovala, že na zmrzlém podkladu místy leží nový prachový sníh. Na hřebenech bylo ráno zataženo a mlha. V lavinových katastrech platí první, tedy nejnižší, stupeň lavinového nebezpečí. V Orlických horách leží na hřebenech dva až 10 centimetrů sněhu. 
 
zdroj: ČTK