Tento víkend je naposledy otevřený Stachelberg

Neděle 10. července je posledním dnem, kdy návštěvníci mohou zavítat na největší českou dělostřeleckou tvrz Stachelberg. Otevřeno je od 10 do 17 hodin. O letních prázdninách bude pevnostní muzeum uzavřené. 

Nezvyklé zkrácení sezony si vyžádala rekonstrukce silnice mezi Prkenným Dolem a Babím, kterou opravuje Královéhradecký kraj za 158,5 milionu korun. Od dubna do 10. července silničáři opravují úsek mezi Prkenným Dolem a Stachelbergem a lidé se můžou dostat ke Stachelbergu po silnici od Trutnova. Nyní bude rekonstrukce pokračovat další etapou směrem k Babí.

O vojenskou pevnost s unikátním systémem bunkrů a rafinovanou soustavou podzemních chodeb, vybudovanou na obranu proti Hitlerovi, se starají dobrovolníci ze spolku Stachelberg. Letošní sezona je jubilejní - třicátá. Dospělá osoba zaplatí za prohlídku 150 Kč, děti od 6 do 15 let 100 Kč.

"Poprvé jsme návštěvníky do pevnosti pustili již v roce 1993 a od té doby je zde každý rok provádíme. Celkem jich navštívilo Stachelberg více než půl milionu. Začali jsme u povrchového objektu T-St-S 73 "Polom". Posléze jsme se zavrtali jako krtci pod zem, abychom otevřeli pro návštěvníky část největšího podzemí československého pohraničního opevnění. V průběhu času se areál nadále rozrůstal i na povrchu," uvedli členové spolku Strachelberg.