Teplé počasí zhoršilo podmínky v areálech v hradeckém kraji

Teplé a slunečné počasí posledních dní zhoršilo podmínky pro lyžování v Královéhradeckém kraji. Velké lyžařské areály jsou stále v provozu, menší střediska kvůli nedostatku sněhu postupně sezonu ukončují. ČTK to dnes zjistila od provozovatelů areálů. 

Například skiareál ve Špindlerově Mlýně nabízí lyžařům 20 kilometrů upravených sjezdovek. "Lyžařské podmínky jsou velice dobré, předpokládáme, že areál bude v provozu minimálně do konce března," uvedli vlekaři na svém webu. Ve Špindlerově Mlýně dnes byla naposledy v provozu lanová dráha Labská. Od pondělí 17. března lyžaři, kteří přijedou do Špindlerova Mlýna ušetří, protože začnou platit ceny vedlejší sezony. Dospělý za lyžování zaplatí 650 korun, nyní je to 750 korun. 
    
Levnější lyžování za ceny vedlejší sezony nabídne od soboty SkiResort Černá hora - Pec. Například na vrcholu Černé hory je otevřeno deset kilometrů sjezdovek, na kterých je od 20 do 30 centimetrů sněhu. Upraveno je také zhruba šest kilometrů tratí pro běžkaře. Sáňkařská cesta z vrcholu Černé hory je uzavřená, provoz ukončily i rolby, které pomáhaly přepravovat lyžaře mezi Černou horou a Pecí pod Sněžkou. 
    
V Orlických horách zůstávají v provozu areály v Říčkách a v Deštném. "My chceme dojet tento týden, a pokud to bude možné, tak i pokračovat příští, ale sníh v posledních dnech ubývá strašně rychle," řekl Petr Prouza z lyžařského areálu v Deštném v Orlických horách s tím, že rozhodující bude víkendové počasí. V případě silného deště by sněhu na sjezdovkách opět výrazně ubylo. 
    
Sníh v teplém a slunečném počasí rychle mizí také z hřebenů Krkonoš. Například horská služba dnes uvedla, že na hřebenech je 11 centimetrů sněhu, přitom v sobotu udávala hodnotu 22 centimetrů. V lavinových katastrech platí první, tedy nejnižší, stupeň lavinového nebezpečí. Horská služba turisty upozorňuje na místy zledovatělý terén. Na hřebenech Orlických hor je již nesouvislá vrstva sněhu.
 
zdroj: ČTK