U Převýšova začala oprava při vykolejení vlaku poškozené trati

U Převýšova na Hradecku, kde v neděli večer vykolejil nákladní vlak, dnes začala oprava poškozeného úseku trati. Drážní hasiči současně stále vyprošťují několik vykolejených vagonů. ČTK to dnes řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský. Oprava tratě, která je v úseku mezi Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem uzavřená, by mohla podle původních odhadů skončit do neděle.

Ve středu začal na místě pracovat speciální vyprošťovací tank, odpoledne dorazil druhý. "Oba dva tanky na místě stále pracují, zbývá ještě vyprostit celkem pět vagonů," řekl dnes odpoledne Ptačinský s tím, že na místo dnes ráno dorazili také zaměstnanci firmy, kteří budou pokládat nové koleje. "Na již vyčištěném úseku provedli čistící práce, firma také připravuje transport kolejových polí," řekl Ptačinský.
 
Při nehodě nákladního vlaku ČD Cargo se mimo koleje dostalo 15 vagonů, dva z nich se převrátily na bok a vysypalo se z nich uhlí. Při nehodě byla poškozena trať zhruba na 350 metrech. Podle prvních odhadů je škoda 2,5 milionu na trati a milion korun na vlaku. Zraněn nikdo nebyl. Nehodu vyšetřuje policie i drážní inspekce.
 
zdroj: ČTK