V Krkonoších se po jarní údržbě rozjela většina lanovek

V Krkonoších se dnes po jarní odstávce rozjela většina lanovek.Turisté například mohou využít ke své cestě na hřebeny hor lanovku z Pece pod Sněžkou na Sněžku či ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. ČTK to potvrdila obsluha lanovek. 

"Jedeme od rána až na vrchol, počasí je poměrně příznivé, takže čekáme velký zájem turistů," řekl dnes ČTK pracovník lanovky na Sněžku, který odhadl, že za první dvě hodiny provozu lanovku využily desítky zájemců. Dnes se rozjely také lanové dráhy ve Špindlerově Mlýně. Turisté mohou nyní každý den využít lanovku na Medvědín. O prodloužených víkendech, které si lidé plánují v souvisloti s květnovými svátečními dny, a 16. až 18. května bude v provozu také lanová dráha ve Svatém Petru. Každodenní provoz zahájí od 31. května. "Počasí je parádní, turisté chodí průběžně," řekla dnes ČTK pokladní lanovky ve Svatém Petru. 
    
Dnes také začal pravidelný provoz kabinkové lanovky z Janských Lázních na Černou horu. Provozovatelé SkiResortu Černá hora - Pec na webu upozorňují turisty, že kvůli rekonstrukci je do 22. června uzavřená Černohorská silnice z vrcholu Černé hory. Některé lanovky jsou nyní mimo provoz, například lanová dráha z Herlíkovic na Žalý bude v provozu až od 1. června. 
    
Podle informací horské služby bylo dnes ráno na hřebenech Krkonoš jasno, teplota dosahovala sedmi stupňů Celsia. Podle meteorologů by dnes mělo být v hradeckém kraji polojasno až oblačno, především na horách se ojediněle mohou objevit slabé přeháňky. Nejvyšší denní teploty vystoupají až k 21 stupňů Celsia, na horách bude kolem 15 stupňů. 
 
zdroj: ČTK