Velké areály v hradeckém kraji hlásí dobré podmínky pro lyžování

Velké lyžařské areály v Královéhradeckém kraji hlásí stále dobré podmínky pro lyžování, na sjezdovkách leží od 30 do 65 centimetrů především technického sněhu. Noční teploty na horách sice klesají pod bod mrazu, teploty ale nejsou dostatečně nízké, aby mohla být spuštěna sněhová děla. ČTK to zjistila u provozovatelů lyžařských areálů. 

Špindlerův Mlýn hlásí před víkendem ideální lyžařské podmínky, na sjezdovkách je průměrně 50 centimetrů sněhu. "Přes noc tady bylo pod nulou, takže sníh na sjezdovkách krásně přimrznul," řekl ČTK Jiří Kolín z špindlerovského areálu. 
    
Například na Černé hoře je v provozu 11 kilometrů sjezdových tratí, na kterých je od 30 do 50 centimetrů sněhu. Lyžaři mají stále možnost přejet s pomocí roleb z Černé hory do Pece pod Sněžkou. Běžecké tratě na vrcholu Černé hory jsou upravené, sáňkařská cesta je kvůli nedostatku sněhu uzavřená. "Podmínky jsou stále velmi dobré, v noci mrzne, takže sjezdovky jsou ráno krásně připravené," řekl Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec. Podle Hynka by takto kvalitní lyžování mohlo být zhruba ještě týden až 14 dní, poté bude záležet na vývoji počasí. 
    
Částečně v provozu jsou stále i některé menší areály v Krkonoších, například v lyžařském areálu firmy Arrakis v Prkenném Dole v Žacléři je možné lyžovat na dvou sjezdovkách, na kterých zůstává přibližně 25 centimetrů sněhu. Lyžuje se také v Orlických horách, například na sjezdovkách v Deštném v Orlických horách je 25 centimetrů sněhu. Kvůli nedostatku sněhu však pořadatelé zrušili několik tradičních akcí, například závody ve freestylovém lyžování, které se měly uskutečnit od 6. do 9. března. Letos se neuskuteční ani loučení se zimní sezonou na akci Rampušák, uvádí se na webu www.destne.info
    
Na hřebenech Krkonoš, kde leží 22 centimetrů sněhu, byly dnes ráno čtyři stupně pod nulou. V lavinových katastrech platí první, tedy nejnižší, stupeň lavinového nebezpečí. Horská služba pouze zájemce o hřebenové túry upozorňuje na místy zledovatělý terén. Na hřebenech Orlických hor je do deseti centimetrů sněhu. 
 
zdroj: ČTK