Vlekaři v hradeckém kraji čekají na počasí umožňující zasněžovat

Vlekaři z lyžařských areálů v Královéhradeckém kraji čekají na změnu současného inverzního počasí, která jim umožní spustit sněhová děla. Například na vrcholu Černé hory v Krkonoších bylo dnes ráno slunečno a teploty se pohybovaly kolem nuly. ČTK to řekl Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec. 

"Na spuštění systému technického zasněžování je stále příliš teplo. Podle předpovědi meteorologů by se mělo ochladit od poloviny příštího týdne. Na spuštění sněhových děl jsme připraveni, čekáme jen na počasí," řekl Hynek. 
    
Počasí neumožňuje zahájit zasněžování ani vlekařům v Orlických horách. "Sněhová děla máme rozmístěná na sjezdovkách už 10 dní, technologie je odzkoušená, ale nyní musíme počkat na ochlazení," řekl Jan Urbánek z lyžařského areálu Říčky v Orlických horách. 
    
Například loni vlekaři spustili sněhová děla na konci listopadu, lyžařská sezona začala v hradeckém kraji 6. prosince na Černé hoře, později zahájily provoz i další areály. Na hřebenech Krkonoš zůstávají zbytky tajícího sněhu, horská služba upozorňuje turisty na místy zledovatělé cesty. 
 
zdroj: ČTK