Vrchlabí staví nová hřiště za 119 mil., původní zabrala Škoda

Třináctitisícové Vrchlabí na Trutnovsku by mělo mít na jaře příštího roku nový sportovní areál, který nahradí fotbalová hřiště, jež musela před dvěma lety ustoupit výstavbě výrobních hal závodu automobilky Škoda Auto. Stavba areálu v lokalitě Vejsplachy na západním okraji města za 119 milionů korun bez DPH začala letos v červnu. Je největší investiční akcí města za poslední čtyři roky. ČTK to řekl starosta Jan Sobotka (sdružení ZVON).

Sportovní areál o rozloze přes sedm hektarů se bude skládat z fotbalového hřiště, hřiště s umělou trávou a atletickým oválem a tréninkového travnatého hřiště. Součástí areálu, který buduje pardubická firma Chládek a Tintěra, bude tribuna pro 300 diváků s šatnami a zázemím, technický objekt a parkoviště pro více než 80 automobilů. S centrem města areál spojí lávka pro pěší a cyklisty. Součástí stavby je i úprava kruhového objezdu na hlavní silnici do Krkonoš. 
    
Radnice předpokládá, že do konce letošního roku bude areál stavebně z valné části hotový. Na jaře by se stavbaři měli zaměřit hlavně na založení trávníků. Původní záměr vše stihnout již letos do konce listopadu podle starosty s největší pravděpodobností nevyjde, protože stavba kvůli zdržení při výběrovém řízení začala asi s tříměsíčním zpožděním a založení trávníků by tak vyšlo do zimy. Zatím desítka vrchlabských fotbalových týmů musí své zápasy hrát na hřištích v okolních vesnicích. 
    
Zhruba 55 milionů korun nákladů stavby městu uhradí dotace od státu. "Většinu budeme muset zaplatit z vlastních zdrojů. Stát pro účely dotace například neuznal atletickou dráhu, umělou trávu, lávku a travnaté tréninkové hřiště," uvedl Sobotka. Dotace na stadion je součástí veřejné podpory rozvoje průmyslové zóny Škoda Vrchlabí, která by měla v souhrnu přesáhnout 700 milionů korun. Hlavní část investic jde do oprav silnic ve Vrchlabí a kolem něj. Stavbaři již například udělali opravu silnice z Horek do Studence. 
    
Na místě původního fotbalového areálu Škoda Auto vybudovala nákladem 4,5 miliardy korun nový závod na výrobu převodovek. Produkci sedmistupňové automatické převodovky DQ200 zahájila továrna v září 2012. Závod zaměstnává zhruba 1000 lidí a patří k největším zaměstnavatelům na Trutnovsku. Automobilka nevyloučila, že v budoucnu by mohla kapacitu závodu zdvojnásobit. 
 
zdroj: ČTK