Za ANO bude do Senátu v Trutnově kandidovat majitel Juty Hlavatý

Kandidátem hnutí ANO pro říjnové senátní volby v obvodu Trutnov bude majitel a generální ředitel největší české textilky Juta Dvůr Králové Jiří Hlavatý. ČTK řekl, že za ANO bude kandidovat jako nezávislý. Hlavatého soupeři v obvodu Trutnov budou za ČSSD senátor Pavel Trpák, za ODS středoškolský učitel a radní města Trutnova Pavel Káňa a za TOP 09 náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. Za KSČM by měl kandidovat důchodce Slavomír Brádler.

Pětašedesátiletý Hlavatý se v politice dosud otevřeně neangažoval. "Můj volební program vyjde z mých životních zkušeností v oblasti podnikání, z toho, jak se orientovat v konkurenci, jak se starat o lidi," řekl Hlavatý.
 
V případě zvolení senátorem chce dál zůstat v čele Juty. Klíčovým manažerům by však dal více pravomocí. "Firma mě už nepotřebuje tolik jako v minulosti. Za 25 let jsem vybudoval v Jutě silný tým profesionálů, který je schopen Jutu dál rozvíjet," řekl. Hlavatý letos získal prestižní titul Podnikatel roku 2013 České republiky a Česko reprezentoval na celosvětovém finále soutěže v Monte Carlu.
 
V Jutě, která vyrábí hlavně technické textilie a materiály pro stavebnictví a zemědělství, Hlavatý pracuje přes 40 let. V roce 1989 se stal jejím generálním ředitelem a v roce 2005 majitelem. Juta pod jeho vedením zmnohonásobila tržby, investovala miliardy korun a úspěšně překonala i hospodářskou krizi po roce 2008. Loni Juta zvedla prodej na rekordních 5,8 miliardy korun, letos čeká další růst na 6,2 miliardy korun. Podnik má 14 továren, z nichž šest je ve Dvoře Králové, a přes 2000 zaměstnanců.
 
zdroj: ČTK