Za tragický pád lanovky u Š. Mlýna dosud nebyl nikdo obviněný

Ani po téměř roce vyšetřování nenašla policie viníka pádu nákladní lanovky u Špindlerova Mlýna na Trutnovsku, při kterém zemřel jeden muž a další čtyři lidé utrpěli zranění. Policisté stále pokračují ve vyšetřování a nechtějí odhadovat, kdy by mohlo složité vyšetřování skončit. ČTK to dnes řekl mluvčí trutnovských policistů Udo Ertner.

Policisté v souvislosti s případem vyslechli stovky svědků z celé České republiky, kteří byli na chatě Bumbálka, k níž nákladní lanovka vede, v minulosti ubytováni. "Nyní se pořízené záznamy musí vyhodnotit a zpracovat," řekl Ertner. Policisté zjišťují, zda nákladní lanovka převážela v některých případech i ubytované či zda šlo loni v listopadu o zcela ojedinělý případ.
 
Rodina se dvěma dětmi, která přijela do Krkonoš na konci listopadu na víkend, nastoupila ve spodní části lanovky do korby, krátce poté se z dosud nezjištěných příčin přetrhlo tažné lano. Korba s lidmi se následně zřítila z výšky několika metrů do příkrého svahu směrem k Labi. Případem se zabývala i Drážní inspekce, která oznámila, že lanovka nepodléhá drážnímu zákonu. Majitel lanovky následně obnovil její provoz.
 
zdroj: ČTK