ZÁKLAD SPORTOVNÍHO OUTFITU KAŽDÉ ŽENY – TA NEJLEPŠÍ PODPRSENKA

Funkčnost a ochrana ňader by měly být tím nejdůležitějším, na co by měly ženy během sportu dbát. Podprsenka by měla být tím nejdůležitějším kusem celého sportovního outfitu. A je jedno, zdali se chystáte jít běhat, na kolo, jógu, jumping nebo jestli jdete „jen“ na výlet do hor. Prsa ale mohou během sportu také dost trpět, a proto je třeba dát jim perfektní ochranu – kvalitní podprsenku. V opačném případě může dojít během aktivity k bolestivým pocitům, ale hlavně k poklesu poprsí, ztrátě elasticity vnitřních vazivových pruhů a nevratným následkům. A to se týká jak dospělé ženy, tak dospívajících dívek, u nichž se ňadra teprve vyvíjejí.

Jak vybrat vhodnou sportovní podprsenku?

Sportovní podprsenky mají různé typy opory. Ty s mírnou oporou jsou vhodné na rychlou chůzi, golf nebo třeba jógu, střední opora je vhodná k trochu náročnějšímu pohybu – cyklistika, in-line brusle, lyžování nebo spinning. A naopak podprsenky s oporou nejvyšší oblékejte na běhání, aerobic, volejbal a jiné dynamické sporty.

Perfektní podprsenka na sport by měla pevně podepřít prsa a rozložit jejich hmotnost mezi ramena a záda.
Podprsenka by vám měla zaručit 100% komfort. Nesmí vás škrtit, nesmíte se v ní dusit ani cítit, že vás někde škrábe. Stejně tak by se vaše prsa neměly ani hnout a během sportu by se neměla pohybovat.
Myslete na materiál. Ten by, podobně jako tomu je u většiny sportovního oblečení, měl být funkční. Krajky nebo aplikace nejsou v tomto případě opravdu žádoucí. Jinými slovy, podprsenka by měla dýchat, odvádět pot apod.
Podprsenku nekupujte od oka, ale vždy si ji vyzkoušejte. Do kabinky si klidně vezměte více typů určené pro tu danou zátěž a více velikostí.
Sportovní podprsenky se často dělí na kompresní, které se vyrábějí ve velikostech S, M, L a prsa doslova připlácnou na hrudník a ty jsou vhodné pro menší prsa. Ženy s větším poprsím by se měly zaměřit na tzv. nekompresní podprsenky, které mají běžné číslování, na které jsme zvyklé a mají košíčky. V obou případech je vhodné, když jsou podprsenky mírně vyztužené.
Během zkoušení se jen neprohlížejte v zrcadle, ale klidně si poskočte, běhejte na místě nebo si udělejte několik předklonů. Tak zjistíte, zdali opravdu vše drží na svém místě.
Ramínka podprsenky by měla být spíše širší, vhodné je, aby měla možnost případného nastavení.