Americký lékař Patrick LaRochelle, který nedávno na pražské Bulovce strávil tři týdny v izolaci, ve svém komentáři pro iDNES.cz popisuje marný boj v africkém epicentru nákazy, kde po celých rodinách umírají i jeho kolegové. Společně s ním promlouvají i čeští infektologové, kteří o něj pečovali. Společně varují, že neochota Západu financovat boj s nemocemi přímo v Africe brzy dopadne na nás všechny.